Копашново - сільський сайт

Село посеред світу ...

  • Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта
Історія села


Легенда про короля (від М.Деяка)

Печать PDF

 

Ця легенда бере початок із давніх-давен, передається з покоління в покоління. У 40-50 роках минулого століття талановитий місцевий оповідач Михайло Деяк знав аж декілька варіантів легендиОдна з них така

Якось навідався до села король. Перший стрічний чоловік вклонився йому, але не впав на коліна. Це дуже розсердило високого владоможця, тому він наказав своїм гайдукам зловити його і покарати на смерть. Але найперше поцікавився, чому той не віддав йому належну шану?

 

Копашново в роки війни (1941-1945)

Печать PDF

   В роки фашистської  окупації  понад 30 жителів села  боролися в підпіллі  та займалися розвідувальною діяльністю у групі « Закарпаття » , яку очолював  Ференц Патакі. Група додавала багато клопоту угорським і німецьким окупантам .Група проіснувала недовго . Почалися масові арешти У помешканні вдови Лопойди було вбито 6 чоловік  .

 

Архітектура, одяг, побут

Печать PDF

Архітектура і побут

Хати будували з глини та інколи з дерева, дахи вистеляли соломою, а пізніше черепицею. У хатах було по 2-3 кімнати, в яких жило по декілька сімей. Спали на підлозі, лавах, печі. Заможніші ж сім ї мали тверді дивани, подушки, поплон. Зимою бідні люди могли вкривалися однією ковдрою по 5-6 чоловік.

 

Чим гордиться моє село

Печать PDF

      У кожного села, як і в людини, є своя гордість. У Копашнова - це те , що воно ніби розміщене посеред світу. Ця легенда бере початок із давніх давен, передається з покоління в покоління. У 40-50 роках минулого століття талановитий місцевий оповідач Михайло Деяк знав аж декілька варіантів легенди. Одна з них така: 

 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL