Копашново - сільський сайт

Село посеред світу ...

  • Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта

Свято-Іоанно-Богословський жіночий монастир в Копашнові відзначив 20-річчя відродження та 76 років від дня заснування

Печать PDF

Свято-Іоанно-Богословський жіночий монастир в Копашнові відзначив 20-річчя відродження та 76 років від дня заснування. Святкуванню посприяв і депутат облради Павло Балога…

Копашнівський Свято-Іоанно-Богословський жіночий монастир – духовна перлина Хустщини, яка вже кілька десятиліть, здіймаючись увись серед мальовничої природи, приваблює до себе вірників. Тут для шукачів дарів небесних відкриваються таємниці чогось незбагненного і давно бажаного, де зовсім інший світ вривається в душі людей тією тишею і радістю, яка нам недоступна, але якої ми прагнемо і до якої завжди в дорозі.

У наш час монастир - очевидне свідчення духовного відродження та процвітання. Але не завжди так було. У його історії також і весь драматизм непростої церковноісторичної долі нашого боголюбивого русинського народу.

У 1960 році була прийнята постанова, згідно з якою міській владі доручалося ліквідувати жіночий скит у Копашнові. Сестри перейшли на проживання до Чумалівського монастиря, а будинки були передані на баланс сільської ради.

Відродилася чернеча обитель у Копашнові у

 

1992 році стараннями монахинь на чолі з ігуменею Любов'ю (Криванич), сільської громади, численних благодійників. На цей час у монастирі проживають 12 монахинь, 4 інокині та 6 послушниць, а проводять богослужіння архімандрит Ніколай (Бринзей) та ігумен Єфрем (Гангур).

Православна святиня знаходиться у селі Поляна, що за 10 кілометрів від центру села Копашново. Незважаючи на те, що монастир знаходиться досить далеко від села Копашново, по недільних днях і святах храми обителі переповнені людьми, а монахині, які проживають в монастирі, користуються глибокою повагою та любов’ю парафіян.

Так, зовсім недавно за сприяння депутата Закарпатської обласної ради Павла Балоги було відновлено під’їзну дорогу до монастиря, а також було організовано святкову трапезу, яка відбулась після богослужіння.

Тож більше півтора тисячі вірників зібралося 21 травня на торжество, аби взяти участь у архієрейському богослужінні. З хлібом-сіллю та піснеспівом зустрічали владику Хустсько-Виноградівської єпархії Марка.

Проводили богослужіння разом із владикою Марком і 37 священнослужителів, які приїхали не лише з різних куточків України, а й з близького зарубіжжя.

У своїй проповіді владика Марк говорив про життя Іоана Богослова, на честь якого і названо цей жіночий монастир. Зазначив, що духовний вигляд апостола відкривається через його вчення про любов, за яке його названо Апостолом Любові. Саме служіння Любові стало життєвим шляхом апостола Іоанна Богослова.

Під час святкового богослужіння архімандрит Ніколай (Бринзей), який є духівником цього монастиря, вручив ікону архідиякона Стефана владиці Марку, а 25 ікон з образом Іоана Богослова подарував священнослужителям, керівникам районної влади та людям, які надали значну підтримку в організації цього свята, зробивши значний внесок задля розвитку монастиря.

Наприкінці владика благословення усіх присутніх.

Зазначимо, що привітав із радісним святом вірників і голова Хустської районної ради Василь Губаль, який від себе особисто, а також від імені Закарпатської обласної ради побажав усім миру, добра та великої любові до ближнього.

Ще одна приємна подія відбулася того дня. Виходець із села Копашново Іларіон (Кострець), ієромонах, викладач Київської духовної семінарії представив історичний нарис під назвою «Копашнівський Свято-Іоанно Богословський монастир», який є автором цього видання. Учасникам святкової трапези, яка відбулася по закінченні архієрейського богослужіння, було подаровано історичний нарис про Копашнівський Свято-Іоанно-Богословський жіночий монастир.

Звичайно, хочеться висловити щирі слова подяки всім, хто допоміг в організації проведення цієї урочистості, а саме: благодійникам, одним із яких став депутат Закарпатської обласної ради Павло Балога, оргкомітету, що був створений при Копашнівській сільській раді на чолі з сільським головою Юрієм Гангуром, всім тим, хто доклав зусилля, аби допомогти відзначити це велике свято, яке ввійде знаменною подією в життя історії села, на належному рівні.

 

This content has been locked. You can no longer post any comment.