Копашново - сільський сайт

Село посеред світу ...

  • Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта

До дітей Копашново завітали науковці-письменники

Печать PDF

У Копашнівській ЗОШ на Хустщині відбулася зустріч учнів і вчителів із відомими науковцями, майстрами художнього слова України. На зустріч завітали доктор філологічних наук, завідувач кафедри українознавства Івано-Франківського національного медичного університету Володимир Качкан та доктор філологічних наук, завідувач відділу фольклористики Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім.М.Рильського НАН України.

 

Науковці наголошували, що завдання художньої літератури - виконувати важливу націєтворчу справу, виховувати в юних почуття патріотизму й піднесення соціального престижу української мови в Українській державі. Протягом століть нас рятувала не зброя, а мова, рідне слово, що стало генетичним кодом української незнищенності. 

Згодом зі сцени звучали також хвилюючі рядки поезій В.Качкана та М.Дмитренка про людські почуття, Україну, про сучасність і древність, про рідну природу.

Були й приємні сюрпризи: гості подарували для музею та шкільної бібліотеки свої книги.

Відтак наш земляк доктор мистецтвознавства, заслужений діяч мистецтв України Іван Хланта ознайомив гостей із Києва та Івано-Франківська з Крайовим музеєм літератури, фольклору та мистецтва в Ко-пашнові, ініціатором та організатором створення якого він був.

А про свої враження від музею академік Володимир Качкан у книзі відгуків написав такі рядки: «Музей - як велетенська жива Книга: зором гортаєш-прочитуєш сторінки, невичерпні знання, мов з глибинної криниці, видобуваєш з народного досвіду і збагачуєшся...»

Василь ТЕГЗА, 
заступник директора Копашнівської ЗОШ І-ІІІ ступенів

Джерело: Закарпаття онлайн