Копашново - сільський сайт

Село посеред світу ...

  • Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта

Сільська бібліотека

Печать PDF

Сільська бібліотека c. Копашново


Бібліотека… Древня і вічно юна оселя людського розуму. Ряди книжкових полиць містять у собі допитливий науковий пошук, насолоду прекрасним, здобуття знань, розвагу і так – до нескінченності.

Неможливо уявити сучасне життя без бібліотек, куди кожна людина може прийти, щоб отримати необхідну інформацію або «підзарядити» свою душу духовними багатствами, залишеними нам у спадщину.

      Бібліотека с. Копашнево у житті територіальної громади має велике значення. Саме через неї проходить повноцінне задоволення інформаційних потреб,  постійно відстежує  вивчає  динаміку індивідуальних громадських потреб населення.

     Всю свою роботу книгозбірня здійснює, виходячи з особистих, соціальних та життєвих потреб мешканців села в інформації, спілкуванні, забезпеченні громадських прав.

Завідувачка бібліотеки Надія Петрівна Багара  докладає чимало зусиль, для того, щоб було затишно читачеві в храмі знань, щоб виніс із собою звідси не лише книгу – духовний заповіт одного покоління іншому, а й часточку тепла. Вона постійно вдосконалює роботу, шукає нові форми роботи з читачами.  Йдучи в ногу з вимогами часу застосовує нові сучасні технології.

Загальний фонд бібліотеки складає 11537    примірників книг. Відповідно до запитів користувачів бібліотечний фонд розкритий за допомогою книжково-ілюстративних виставок: «Цвіт калино, Україно!», «Велич і трагедія Карпатської України», «Пам’яті жити в віках», «Барви нашого краю», «Символи державності», «Краю мій співучі Карпати».

Для збереження фонду приділяється значна увага. Ведеться робота по попередженню та ліквідації читацької заборгованості, проводяться індивідуальні бесіди, відвідування школи, звернення до читачів про термін повернення документів, проводяться Книжкові лікарні». Книжкові лікарі бібліотеки докладають багато зусиль для аналізу стану книжкового фонду, його ремонту.

Протягом року бібліотека систематично описувала і вливала до СКС карточки, відкривала нові рубрики до знаменних і пам’ятних дат, продовжує роботу з картотекою «Банк соціальної інформації».

Бібліотека тісно співпрацює з виконавчим комітетом сільської ради, депутатським корпусом, виступає посередником між жителями села і місцевою владою. В окремих папках зібрані рішення виконкому сільської ради, розпорядження сільського голови, офіційні документи, що регламентують роботу бібліотеки

 При бібліотеці діє інформаційний центр «Влада у режимі законності», де можна ознайомитися з новою інформацією.  Користуються  великим попитом матеріали представлені у теках-накопичувачах: «Майбутньому підприємцю», «Центр соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді інформує», «Пенсійне забезпечення», «Служба зайнятості інформує», «Місцеві податки та збори».

Сьогодні бібліотекар – не лише працівник, який рекомендує гарну книгу і видає її читачеві, а й спеціаліст у галузі нових інформаційних технологій, здатний співпрацювати як з учителем так і з учнями. Тісна співпраця бібліотекаря та вчителя іде на користь обом сторонам. Учителям це допомагає ефективніше прилучати дітей до активного самостійного читання, дає змогу навчати їх працювати з книгою. Щодо бібліотекаря, то зв’язок з учителем сприяє тіснішому контакту з дітьми для подальшої індивідуальної роботи, спільного проведення масової роботи з пропаганди книги, творчості діячів літератури.

         Найбільш перспективним і важливим є робота з дітьми 6-11 років. Вступ до школи – це переломний момент у житті дитини: формуються якісні нові стосунки з дорослими.

         Цікаво у ігровій формі проходять свята для учнів молодших класів – діти беруть участь в іграх «Яка це казка», «Чарівна торбинка»,  у вікторинах «Впізнай героя», Навіть беруться складати свої казки, інсценують їх. Адже казка – це активна, естетична творчість, що охоплює всі сфери духовного життя дитини – її розум, почуття, уяву.

         Вся робота яка проводиться з дітьми погоджується з учителем. Це бібліотечні уроки, «Подорож до країни Книги», круглий стіл  «Найцікавіший скарб – мова»,  вечір-реквієм до роковин Голодомору « А пам’ять серця вічна», літературний вечір до Незалежності держави  «Наша країна – європейська держава», Шевченківським  дням було приурочено  вечір-поезії «Слово Кобзаря лине над Землею». На базі загальноосвітньої школи с. Копашнево  з учнями старших класів було організовано до Чорнобильської трагедії екологічний вечір «Хто квітень наш отак підступно скривдив».

          У районній бібліотеці для дітей відбувся  другий тур шостого  Всеукраїнського   конкурсу «Найкращий читач України -2011».Оскільки конкурс дитячого читання був відкритим , то участь у взяли усі бажані учні 6-7 класів ЗОШ – користувачі, сільських, міських бібліотек. Серед них виявили бажання позмагатися у творчому заході  користувачі сільської бібліотеки с. Копашнево: Стець Віра Михайлівна та Стець Маріанна Іванівна.

Учасники конкурсу продемонстрували високий рівень підготовки і ґрунтовні літературні знання. Вони показали загальний рівень ерудиції, читацьку активність, вміло стисло грамотно відповідали на запитання вікторини, активно брали участь у розминках з усної народної творчості та майже безпомилково вгадували назви творів авторів книг за що були нагородженими цінними призами.

Традиційним в роботі  бібліотеки є презентація нових надходжень, прем’єри книги, години цікавої інформації.

Бібліотека веде пошукову роботу  по збиранню матеріалів про історію, традиції, звичаї, обряди села до оформлення краєзнавчого кутка «З бабусиної скриньки».  Заглянувши у куточок можна ознайомитися  з легендою  про Копашнево, із історією Копашнівського  Свято-Іоанно-Богословського жіночого монастиря, , біографією та родоводом видатних людей села, роздивитись старовинні речі, Матеріал зібраний у краєзнавчому куточку, допомагає змістовно проводити сільські фольклорні свята «Христос родився нині», «Писанка-крашанка», свято матері, родинні свята.

 

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить