Копашново - сільський сайт

Село посеред світу ...

  • Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта
Відомі односельчани


Відео з Дня села

Печать PDF

Відео з дня села

 

Михайло Данилович Ковач - іконописець

Печать PDF

НА НЬОГО СХОДИТЬ БОЖЕ ОСЯЯННЯ

Серед мальовничої природи Копашнева на Хустщині Михайло Данилович Ковач ще з дитячих літ із цікавістю пізнавав довкілля, знаходив у навколишній красі гармонію і натхнення, що потім буде постійно супроводжувати його у нелегкому житті. А Господь, зважаючи на його недуги, страждання і безмежне терпіннящедро наділив мистецьким даром і працьовитістюне кожному дістається стільки ласки й благодаті від Нього.

Народився М.Д.Ковач 8 вересня 1938 р. в багатодітній селянській сім’ї, де було десятеро дітей – 6 хлопців і четверо дівчат. Всі живуть і понині. З 13 років наймитував, пас корови у родичів. Батько був домохазяїном. Він не любив шукати заробітку, як інші люди. Не любив також, щоб діти навчалися в школі. Тому Михайлові доводилося чимало уроків пропускати й допомагати по господарству.

Коли навчався в шостому класі, мати повела його до Хуста, точніше на присілок Чертеж, який знаходиться від міста за 5 км, і віддала у найми на рік.

 

Василь Гангур - художник

Печать PDF

ПРАЦЮВАВ ЗА ВЕЛІННЯМ  СВОГО СЕРЦЯ

із статті (Василеві Гангуру виповнилося б 65)

     Він увійшов в історію образотворчого мистецтва Закарпаття як яскрава творча особистість зі своїм неповторним світобаченням, високим фаховим вишколом і добрим художнім смаком. Працював у різних жанрах, з широким колом творчих зацікавлень. Художник жанрово різноманітний, технічно багатогранний і поліфонічний, в естетичному спрямуванні мавчітку й надійну основурозкривати глибинну сутність життя через власну образно-смислову стилістику, власний живописний почерк. Мабуть, саме тому його роботи такі неповторні, цікаві, багатозначні з чітко визначеною ментальністю національного коду.

В.М.Гангур народився 10 грудня 1945 року на присілку Поляна села Копашнево Хустського району в селянській родині. Навчався в Ужгородському училищі прикладного мистецтва на відділі художнього живопису (1967 — 1971), який закінчив з відзнакою.

 

Петро Попадинець - журналіст, поет

Печать PDF

Не можна обійти увагою журналіста і поета Попадинця ПетраНародився 22 квітня 1940 року. Після закінчення середньої школи - армія, філфак УжДУ. Він є автором десятків поетичних і прозових книжок. ось приклади віршованих рядочків Петра Попадинця :

Нарцисирозквітлі нарциси

В моїм закарпатськім краю!

Сюди поверніть ви, нарциси,

Любов поверніть ви мою.

 

Архієпископ Євфимій(Шутак) - релігійний діяч УПЦ-МП

Печать PDF

Преосвященний владика Мукачівської та Ужгородської Єпархії

народився 15.08.1934, с. Копашново Хустського району Закарпатської області - помер 19.01.2000р.Евфимий (Шутак) (1934 - 2000), архиепископ Мукачевский и Ужгородский.

Короткі етапи його біографії :

Послушник Троїцький скиту в м. Хуст-Городилово (1954). Чернечий постриг (1957). Ієродиякон (1962), ієромонах (1964). Одеська духовна семінарія (1963). Настоятель приходів у с. Хоренське Мишкінського р-ну (1964) та с. Унимеро Гаврилів-Ямського р-ну Росії (1966). Набедреник (1964). Наперсний хрест (1968). Московська духовна академія (1975). Ігумен (5.05.1972). Палиця (1977). Духівник Успенського жіночого монастиря в с. Чумальово Тячівського р-ну Закарпатської обл. (1980). Хрест з прикрасами (1982). Архімандрит (1984). Другий хрест з прикрасами (1988). Член єпархіального управління (1989).

Єпископ Мукачівсько-Ужгородський (19.07.1989). Архієпископ (1996).

Помер 19 січня 2000 р. Похований на кладовищі Мукачівського монастиря.

Використані матеріали :

 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL